ilitam ,arapça klavye, ilahiyat, önlisans

๑۩۞۩๑ İslami İlimler Dunyası ๑۩۞۩๑ => Güncel Dini Haberler => Konuyu başlatan: Sefil üzerinde 09 Ekim 2011, 21:04:05Konu Başlığı: Özbekistan alkolü yasakladı
Gönderen: Sefil üzerinde 09 Ekim 2011, 21:04:05
Özbekistan alkolü yasakladı    
   
Özbekistan’da geçtiğimiz Eylül ayında Cumhurbaşkanı İslam Kerimov tarafından onaylanan alkollü içecek ve tütün mamullerinin dağıtımı ve tüketiminin sınırlandırılması ile ilgili kanun, resmi gazetelerde yayımlanarak yürürlüğe girdi.
 
Özbekistan’da alkol ve sigara yasağı yürürlükte
 
Özbekistan’da geçtiğimiz Eylül ayında Cumhurbaşkanı İslam Kerimov tarafından onaylanan alkollü içecek ve tütün mamullerinin dağıtımı ve tüketiminin sınırlandırılması ile ilgili kanun, resmî gazetelerde yayımlanarak yürürlüğe girdi.
 Toplumca olumlu karşılanan bu kanunla eğitim kurumları, istasyonlar, duraklar, sağlık ve kültürel mekânlar ve spor tesisleri yakınında alkollü içki ve tütün mamulleri ticaretinin yapılması yasaklanıyor. Ayrıca 20 yaş altı gençlere alkollü içki ve tütün mamullerinin satılmasına da yasak getiriliyor. Kanunla birlikte iş yerlerinde, sokak, cadde, stadyum, parklarda, toplu taşıma araçlarında ve toplumsal mekânlarda alkollü içki, iş yerlerinde, sağlık, eğitim kurumları ile spor tesislerinde, yangın tehlikesi olan mekânlarda ve toplu taşıma araçlarında da tütün mamullerinin tüketilmesi yasaklanıyor.

yeniasya


Konu Başlığı: Ynt: Özbekistan alkolü yasakladı
Gönderen: mavi derinlik üzerinde 10 Ekim 2011, 22:09:20
   İnşaallah çok başarılı olurlar ve daha yaygın bir yasaklamanın başlangıcı olur.. Allah Razı Olsun haber için..