ilitam ,arapça klavye, ilahiyat, önlisans

๑۩۞۩๑ İslami İlimler Dunyası ๑۩۞۩๑ => Güncel Dini Haberler => Konuyu başlatan: Sefil üzerinde 08 Ekim 2011, 19:23:28Konu Başlığı: Başörtülülerden devlet adına özür diliyorum
Gönderen: Sefil üzerinde 08 Ekim 2011, 19:23:28
Başörtülülerden devlet adına özür diliyorum!

Bakan Suat Kılıç, başörtülü öğrenciden devlet adına bütün 28 Şubat mağdurlarından canlı yayında özür diledi

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç devlet adına bütün 28 Şubat mağdurlarından özür diledi. Kanal D'de yayınlanan "Abbas Güçlü İle Genç Bakış" programı için Üsküdar Gençlik Merkezi'nde 6 üniversiteden gençlerle bir araya gelen Bakan Kılıç’a, 28 Şubat sürecinde çıkarılan kat sayı ve başörtüsü yasağından dolayı okuyamayan 32 yaşındaki kadın öğrenci çok çarpıcı bir soru yöneltti.

"10 YILDIR KONUŞMAYI BEKLİYORUM"

10 yıldır bu programda konuşma yapmayı beklediğini belirten öğrenci, “Ben 1999 Zeytinburnu İmam Hatip Lisesi mezunuyum. Ve 11 senedir katsayı belasıyla uğraşanlardan biriyim. 2010 yılında üniversite sınavına girip, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü yüzde yüz burslu olarak kazandım. Ve bunu yaparken benim yanımda annem babam değil, bir tane 7 yaşında oğlum ve eşim vardı. Şu anda 32 yaşındayım ve üniversite 1. sınıf öğrencisiyim. Ben mezun olduğum zaman 4 yıl içersinde 36 yaşında olacağım ve benim memuriyet durumum ne olacak?” diye sordu.

"EMEKLİ OLACAKSINIZ!"

Bakan Kılıç, araya girerek “Emekli olacaksınız direk. Maalesef...” diye espri yaparken, mağdur öğrenci sözlerine şöyle devam etti: “Memuriyette sınır yaş 35. Bu ne olacak? Bu yaşı geriye çekmeyi düşünüyor musunuz? Çünkü benim gibi aftan yararlanıp tekrardan okula geri dönenler, katsayı problemi yaşayan insanlar var."

"DEVLET ADINA ÖZÜR DİLİYORUM"

Soru karşısında yine espriyle “Daha kolay bir sorunuz yok muydu? Bazen şu olur ya tek soru ama yüz puanlık..." diyen Bakan Kılıç mağdur öğrenciden devlet adına özür diledi. Kılıç şunları kaydetti: “Söylediğiniz her şeyde baştan sona, A'dan Z'ye haklısınız. 28 Şubat dönemimin müsebbibi biz değiliz. O uygulamaları, o adaletsizlikleri, o haksızlıkları başlatan biz değiliz. Ama devlette devamlılık esastır ve devletteki devamlılık adına özür diliyorum. Kaybedilmiş yıllarınız adına, harcanmış zamanınız adına ben özür diliyorum” dedi.

"UCUZ BİR CEVAP VERMEYEYİM, ANKARA'DA KONUŞALIM"

Bakan Kılıç, Abbas Güçlü'nün konuya ilişkin olarak, "Pek çok mağdurlara olanak sağlandı, arkadaşımızın mağduriyeti gibi yaşananlara nasıl bir çözüm öneriyorsunuz?" şeklindeki sorusuna ise şöyle karşılık verdi: "Bu çok ciddi bir soru. Elbette ki başlı başına bir ekstrem kendi içinde. Yeni dönemden katsayı adaletsizliğinin ortadan kalkmasıyla doğan bir sorun aslında. Bir sorun çözülürken bir hak talebi beraberinde geldi. Bunu bizim Ankara'da değerlendirmemiz, istişare etmemiz lazım, ben size peşinen ve ucuz bir cevap vermiş olmayayım ama bu konu değerlendirmeye değer bir konu olarak önümüzde olacak."

Haber 7


Konu Başlığı: Ynt: Başörtülülerden devlet adına özür diliyorum
Gönderen: rahmet üzerinde 09 Ekim 2011, 10:10:15
Şu anda 32 yaşındayım ve üniversite 1. sınıf öğrencisiyim. Ben mezun olduğum zaman 4 yıl içersinde 36 yaşında olacağım ve benim memuriyet durumum ne olacak?” diye sordu
  Mağdur olan kardeşlerimiz yerden göğe haklı,bu ülkede yanlış ve bilinçli olarak nice kesimler,askerler,polisler,emekçiler,hatta namaz kılıyor diye kendi işini yapan esnaflar bile mağdur edildi.Sorunlar
tek tek iyi niyetle çözülmeye çalışılırken acele etmeyelim,sabırlı olalım ve meseleleri mümkün olduğunca özele indirgemiyelim.
  Unutmayalım "Allah CC. sabredenlerle beraberdir."