ilitam ,arapça klavye, ilahiyat, önlisans > Forum > ๑۩۞۩๑ İslami İlimler Dunyası ๑۩۞۩๑ > Güncel Meseleler > Güncel Dini Haberler >  'İslam Birliği kurulacak
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 'İslam Birliği kurulacak  (Okunma Sayısı 520 defa)
28 Nisan 2010, 12:28:37
zahdem

Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 2.060


Site
« : 28 Nisan 2010, 12:28:37 »
Dünya İslama Çağrı Konseyi'nin 20. açılış yılı dolayısıyla düzenlenen toplantıya çok değerli isimler katıldı. İstanbul'da gerçekleşen toplantıda önemli mesajlar verildi.


Merkezi Libya’da bulunan UNESCO üyesi Konseyin programına, İslam dünyasının farklı bölgelerinden çok değerli isimler, alimler, yazarlar, sivil toplum örgütü yöneticileri ve resmi yetkililer katıldı. Konuşmacılar yoğun olarak ‘İslam Birliği’ vurgusu yaptılar. Açılışta konuşan Devlet Bakanı Faruk Çelik; “İslam’a dair doğru imajı anlatmamız hepimizin sorumluluğundadır” dedi.

“İSLAM BİRLİĞİ KURULACAK”

İstanbul milletvekili Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş; “4 tane minareye tahammül edemeyen İsviçre gelsin insanlığı İstanbul’dan öğrensin” şeklinde konuştu. Ermeni meselesine ve İslam Birliği konusuna da değinen Yalçıntaş; “Tarih leke taşımaz. Bizim tarihimizi böyle lekeleyemezsiniz. Biz tarih boyunca yaptığımız iyiliklerin karşılığını görüyoruz şimdi. Biz iyilik ettik, onlar ne yapıyorlar. Biz ise durmayacağız ve İslam Birliğini kuracağız. Bu toplantı da bir İslam Birliğidir” dedi. Katılımcılar ise “mübarek bir şehir” olarak tanımladıkları İstanbul’da olmaktan dolayı çok memnun olduklarını dile getirdiler ve ‘İslam Birliği’nin mutlaka kurulması gerektiğini söylediler.

Dünya İslam’a Çağrı Konseyi’nin 20. açılış yılı merasimi dün İstanbul’da yapıldı. UNESCO Ekonomik ve Sosyal Konsey Üyesi de olan Dünya İslam’a Çağrı Konseyi’nin (World İslamic Call Council) programına İslam dünyasının farklı bölgelerinden çok değerli isimler, alimler, yazarlar, sivil toplum örgütü yöneticileri ve resmi yetkililer katıldı. Katılımcılar İslam Birliğine özellikle vurgu yaptılar.

Devlet Bakanı Faruk Çelik, İstanbul milletvekili Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş, Dünya İslam’a Çağrı Konseyi’nin (World İslamic Call Council) Genel Sekreteri Muhammed Ahmet Şerif, İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği (İDSB) Genel Sekreter Yardımcısı Kuveytli Mübarek Mutawwa, Libya Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Müdürü Abdulaziz Et Tüveyrci ve İslami Davet Konseyi kurucu üyesi İbrahim Rüveyl gibi isimlerin katıldığı Konsey’de İslam dünyasının sorunları ve imkanları konuşuldu, çözüm önerileri sunuldu.BAKAN ÇELİK: “İSLAM’A DAİR DOĞRU İMAJI SUNMALIYIZ”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını katılımcılara ileten Devlet Bakanı Faruk Çelik ise konuşmasına Libya Lideri Muammer Kaddafi’ye teşekkür ederek başladı. Dünya üzerinde Müslümanları da içine alan bir dünyevileşmenin giderek arttığını dile getiren Bakan Çelik, bu noktaya dikkat edilmesi gerektiğini ve bunu engellemek için herkese iş düştüğünü söyledi. Çelik; “Oluşturulan sahte İslam imajlarını düzeltmeliyiz. Mevcut birikimlerimizi bir araya getirmeliyiz. Zenginliğimizi dünyaya anlatmalıyız. İslam’a dair doğru imajı anlatmamız hepimizin sorumluluğundadır. Biz sadece İslam’ı kendi hayatımızda yaşarsak bu bile yeterlidir” dedi.YALÇINTAŞ: “4 MİNAREYİ YASAKLAYAN İSVİÇRE GELSİN İNSANLIĞI İSTANBUL’DAN ÖĞRENSİN”

İstanbul milletvekili Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş ise yaptığı konuşmada, öncelikle ‘İstanbul’ vurgusu yaparak; “Bu şehir 400 yıl boyunca İslam halifesinin şehri oldu. Şimdi de merkezi olma özelliğini devam ettiriyor. Yüzyıllarca Hacc’a giden insanlar önce İstanbul’a gelirdi. Eskiden bu şehrin adın ‘bin minareli şehir’di. Şimdi ‘4 bin minare’ var. İsviçre 4 minareye tahammül edemedi. O kalpleri kararmış İsviçrelilere çağrım var. Gelin ve görün insanlığı. Ben Libya’yı tebrik ediyorum. Suratlarına attı gerçeği. Gitmeyin İsviçre’ye dedi. Tebrik ediyorum. Tek İslam ülkesi buydu” dedi.

“İSLAM BİRLİĞİNİ KURACAĞIZ”

Türkiye’den de bir yiğidin çıkıp ‘one minute’ dediğini söyleyen Yalçıntaş; “Bu tavır İslam dünyasını yeniden ayağa kaldırdı. Ertesi gün Gazze’de millet ayağa kalktı. Minarelere Türk bayrakları asıldı ama aslında o bayrak İslam’ın bayrağıydı” dedi. Ermeni soykırımı iddialarına da değinen Yalçıntaş; “Temiz tarih leke kaldırmaz. Ermeni meselesinde leke çalamazsınız bize. Tehcir’i soykırım diye gösteriyorlar. Bu oyuna gelmeyiz. Biz iyilik yaptığımız için bu karşılığı görüyoruz. Asırlarca besledik bunları. Hep iyilik yaptık. Fransa’ya da yaptık, Yahudilere de yaptık. Ama şimdi bize kötülük yapmak istiyorlar. Burada başka konuşuyorlar, orada başka türlü konuşuyorlar” dedi. Yalçıntaş ayrıca AB konusunda iddiamızın devam edeceğini belirterek; “Ancak İslam Birliğini de kuracağız. Türk Birliğini de. Bu toplantı da bir İslam Birliğidir” şeklinde konuştu.ŞERİF: “MÜBAREK TOPRAKLARDAYIZ”

Programın açılışını yapan Dünya İslam’a Çağrı Konseyi’nin (World İslamic Call Council) Genel Sekreteri Muhammed Ahmet Şerif ise Libya lideri Kaddafi’nin selamlarını ilettikten sonra Türkiye halkına ve devletine programın yapılmasına olan katkılarından dolayı teşekkür etti. Şerif; “Böyle bir tarihi ve merkezi bir şehir olan bu mübarek topraklarda olmaktan dolayı çok memnunuz. 300’den fazla kuruluşu içinde barındıran World İslamic Call Council, Müslümanları bir araya getirmeyi ve daveti amaçlamaktadır. İslam’a biz de hizmet etmek istiyoruz. İslam barış dinidir ve yanlış lanse edilmesini istemiyoruz” dedi

“İNSANLIĞI DÜZLÜĞE KAVUŞTURACAK TEK MESAJ İSLAMDIR”
Konsey üyelerinden Abdulaziz Bin Osman ise yaptığı konuşmasında; “Filistin davasını üstlenme noktasında hikmetli bir duruş sergileyen Türkiye’ye ve yöneticilerine duyduğumuz sevgi saygıyı yenilemek istiyoruz” dedi. Osman ayrıca İslam’ın insanlığı düzlüğe ulaştıracak tek mesaj olduğunu söyledi. İslam Konferansı Örgütü Genel Sekreteri Ekmelettin İhsanoğlu adına konuşan Sami El Huni ise Dünya İslam’a Çağrı Konseyi’nin çok kritik bire noktada çalıştığını belirterek İslami davetin önemine vurgu yaptı.

[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı

Müslüman
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 132.038


View Profile
Re: 'İslam Birliği kurulacak
« Posted on: 17 Eylül 2019, 03:54:00 »

 
      uyari
Allah-ın (c.c) Selamı Rahmeti ve Ruhu Revani Nuru Muhammed (a.s.v) Efendimizin şefaati Siz Din Kardeşlerimizin Üzerine Olsun.İlimdünyamıza hoşgeldiniz. Ben din kardeşiniz olarak ilim & bilim sitemizden sınırsız bir şekilde yararlanebilmeniz için sitemize üye olmanızı ve bu 3 günlük dünyada ilimdaş kardeşlerinize sitemize üye olarak destek olmanızı tavsiye ederim. Neden sizde bu ilim feyzinden nasibinizi almayasınız ki ? Haydi din kardeşim sende üye ol !.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: 'İslam Birliği kurulacak rüya tabiri, 'İslam Birliği kurulacak mekke canlı, 'İslam Birliği kurulacak kabe canlı yayın, 'İslam Birliği kurulacak Üç boyutlu kuran oku 'İslam Birliği kurulacak kuran ı kerim, 'İslam Birliği kurulacak peygamber kıssaları, 'İslam Birliği kurulacak ilitam ders soruları, 'İslam Birliği kurulacakönlisans arapça,
Logged
28 Mart 2013, 13:05:24
Sefil
Yeni Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 28.807


« Yanıtla #1 : 28 Mart 2013, 13:05:24 »

Esselamu aleykum;Çok geç kaldığımız bir durum inşaallah bu birlik kurulur ve dünyaya hükmeder .Allah tüm müslümanları her yerde her an muzaffer kılsın Allah razı olsun
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
05 Ocak 2018, 21:35:50
Sevgi.
Dost Üye
*****
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 14.704« Yanıtla #2 : 05 Ocak 2018, 21:35:50 »

Ve aleykümüsselam batının sömürgeci edepsiz yobaz tutumuna karşı bizimde İslam birliğini kurmamız gerekir inşaAllah
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
05 Ocak 2018, 21:38:14
Mehmed.
Görevli Sorumlusu
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 16.125Site
« Yanıtla #3 : 05 Ocak 2018, 21:38:14 »

Ve aleykümüsselam Rabbim biz Müslümanlar arasında yeniden bir muhabbet ve ünsiyet dogursun Rabbim paylaşım için razı olsun
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı

Hizmet nimettir.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

TinyPortal v1.0 beta 4 © Bloc
|harita|Site Map|Sitemap|Arşiv|Wap|Wap2|Wap Forum|urllist.txt|XML|urllist.php|Rss|GoogleTagged|
|Sitemap1|Sitema2|Sitemap3|Sitema4|Sitema5|urllist|
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
islami Theme By Tema Alıntı değildir Renkli Theme tabanı kullanılmıştır burak kardeşime teşekkürler... &