๑۩۞۩๑ Rüya Tabiri ๑۩۞۩๑ => E-Rüya Tabiri => Konuyu başlatan: Zehibe üzerinde 18 Ekim 2009, 00:39:11Konu Başlığı: Ev ve Benzeri Yerlere Girmek
Gönderen: Zehibe üzerinde 18 Ekim 2009, 00:39:11
EV VE BENZERİ YERLERE GİRMEK
 

Cennete girdiğini gören kimse, inşallah cennete girer. Bu rüya o kimsenin gönderdiği veya göndereceği hayrın kabul olunması yolunda bir ümittir. Rüyasında cennete girdiğini görmek, temiz kalple ibadete ve insanlarla iyilikle muhabbete delil sayılır.
 

Cehenneme girip sonradan çıktığını görmek o kimsenin bulunduğu kötü halinden tövbe ve istiğfar etmesi için uyarıdır. Böyle rüyaları günahkarlar görür.
 

Rüyada Cennete giren kimse eğer kafir ise Müslüman olur, bekar ise evlenir, fakir ise zengin olur. Bazı yorumcular bu rüyanın sahibi bir mirasa erişir, derler. Bir kimse rüyada kendisini, evlerden ve binalardan uzak ve tek, binası, yeri ve ehli bilinmeyen bir eve (özellikle o evde bildiği bir takım ölüler varsa) girdiğini görse,
 

o ev ahiret evidir ve onun ölümüne yorumlanır.
 

Rüyada sokak ve pazara girmek, rızık için çalışmaya ve gayret göstermeye, eve girmek evlenmeye veya evlenmeyi arzu etmeye, mescide girmek günahtan temizlenmeye, kiliseye girmek dinde hoşgörüye yorumlanır.