๑۩۞۩๑ Rüya Tabiri ๑۩۞۩๑ => E-Rüya Tabiri => Konuyu başlatan: Zehibe üzerinde 18 Ekim 2009, 00:54:46Konu Başlığı: Erkek
Gönderen: Zehibe üzerinde 18 Ekim 2009, 00:54:46
ERKEK
 

Rüyada erkek kimse görmek, fazilet ve genişliğe ve kudret ve takvaya yorumlanır.
 

Rüyada görülen erkek eğer tanınıyorsa, yine o kimse ile yahut onun adaşı ile ya da halktan onun benzeri ile yorumlanır. Bir kimse rüyada tanıdığı bir adam görse,
 

o damdan yahut onun benzerinden ya da adaşı bulunan bir kimseden bir şey ümit eder. Eğer o adamdan bir cevher alırsa umduğu şeye kavuşur. Eğer bir gömlek alsa ve kendisi de hükümet erkanından olsa o adamdan memuriyet için söz alır. Eğer ip alsa, o ip de yine söz almaktır.
 

Şurası bilinmelidir ki, rüyada görülen insan, keramete yorumlanır. İnsan sınıfından her biri için kendisine mahsus yorum vardır. Bundan dolayı melikleri görmek, galip gelmeye; hakimleri görmek, muhakemeye; valileri görmek, korku ve şiddete; askeri görmek, yolculuğa; sanatkarı görmek, onun imal ettiği şeye ve rızka; kadını görmek, şefkate; salih kimseleri görmek, ibadete yorumlanır.
 

Salih bir kimseyi görmek, hayvan ve kuşlardan salih bir şeye yorumlanır. İyi hayvanın yahut kuşun çok hayırlı bir insana yorumlandığı gibi. Zira insanda kuşlara ve hayvanlara benzeyen ahlak ve tabiat vardır.