๑۩۞۩๑ Güncel Haberler & Tarihden Başlıklar ๑۩۞۩๑ => Yaşamdan Seçmeler => Konuyu başlatan: Sefil üzerinde 19 Mart 2017, 02:58:13Konu Başlığı: Ahir zamanda daha gerçekleşmemiş ama gerçekleşecek olan olaylar nelerdir?
Gönderen: Sefil üzerinde 19 Mart 2017, 02:58:13
Ahir zamanda daha gerçekleşmemiş ama gerçekleşecek olan fitneler/olaylar nelerdir?

1) Bugün genel olarak dünyada meydana gelen olaylar, hadislerde ifade edilen ahir zaman fitnelerinin ve kıyamet alametlerinin tamamına yakının çıktığına şahadet etmektedir. Kanaatimizce fitnelerin nerdeyse hepsi meydana gelmiştir.

Bundan sonra, kıyamet alametlerinden en büyük alametler kısmından olan Yecüc-Mecüc, büyük hasif/yere batmalar, Hz. İsa’nın nüzulü, güneşin batıdan doğması gibi bazı hadiseleri bekleyebiliriz.

2) “Beni İsrail üzerine gelen şeyler, aynıyla ümmetimin üzerine de gelecektir. Öyle ki onlardan aleni olarak annesine gelen olmuşsa, ümmetimden de bu çirkin işi mutlaka yapan olacaktır.” (bk. Tirmizi, İman, 18)

- Tirmizi bu hadis rivayeti için “garib” ifadesini kullanmak suretiyle zayıf olduğuna işaret etmiştir. (bk.a.y)

Bununla beraber, Elbanî bu hadisin “hasen” olduğunu bildirmiştir. (bk. Tuhfetu’l-Avezî,7/333; Talik)

- Hadiste  -mana olarak- yer alan ''aleni olarak annesine gelen'' ifadesinden maksat, açıkça annesiyle zina eden demektir. (bk. Tuhfetu’l-Avezî, a.y)

Bunun bir tek örneği olsa bile, hadisin bu ifadesinin doğruluğu için yeterlidir. Ve bu tür işlerin olduğu hususu medyada yer almıştır.

3) “Ahir zamanda.. bir erkek kapı koluna değdiği için kapı koluna 40 50 kadın o kala değecek/yapışacak” şeklindeki bir bilgiye hadis kaynaklarında rastlayamadık.

Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet


Konu Başlığı: Ynt: Ahir zamanda daha gerçekleşmemiş ama gerçekleşecek olan olaylar nelerdir?
Gönderen: Ceren üzerinde 19 Mart 2017, 16:50:37
Esselamu aleykum.Rabbim razi olsun paylasimdan halim abi...