ilitam ,arapça klavye, ilahiyat, önlisans > Forum > ๑۩۞۩๑ Sosyal ve Manevi Hizmetler Dünyası ๑۩۞۩๑ > Dostluk Ve Kardeşlik > Bütün Dünyaya Sesleniyorum !!!
Sayfa: [1] 2 3 4 ... 12   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bütün Dünyaya Sesleniyorum !!!  (Okunma Sayısı 15229 defa)
13 Aralık 2009, 01:50:02
ღAşkullahღ
Muhabbetullah
Admin
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 25.839Site
« : 13 Aralık 2009, 01:50:02 »Lütfen Uzun Deyip Okumamazlık Yapmayın inandığım rabbim üzerine yemin ederimki değecek - Ellerimle Yazdım 4 saat de konuyu tamamlayabildim...TÜM YASAKLAR TÜM ENGELLER KALDIRILDI BÜYÜKLERDEN MESAJ VAR- Habibuddin

Sevgili kardeşlerim son zamanlarda sitemize ilgi gösteren kardeşlerimizin aşırı destek taleplerini karşılıyamamakla beraber yetişmemizin sizlere mümkün olmadığını belirtmek isterim evet biliyorum bir çoğunuz google'dan bizlere ulaşıyor.Sitemizin hızlı bir şekilde dikkat çektiği tartışılmaz bir gerçek ve inanın yakında büyük süprizlerle daha da büyüyeceğimizin müjdesinide sizlere vermekten mutluluk duyuyorum.


Tabiki Artan isteklerinizi karşılamak da güçlük çekiyoruz bu sebeble sizlere bundan sonra online ,veya msn gibi iletişim araçlarından sizlerle görüşmemize son vermek istiyorum artık hiçbiriniz  ile bu şekilde bizlerle irtibat kuramayacak bu demek değilki sizlere destek olmayacağız böyle anlaşılmasın  mailler ile bizlerden destek talep edebilrsiniz gizemliyazar.com a bağlı tüm adreslerin ve gayri resmi gayri resmi adreslerinde kapatılacağını bildirmek isteriz...

Peki nasıl yardım edeceğiz sitemiz üzerinden açacağımız konu üzerinden her birinize destek vereceğimizin şüphesinde olmayınız. Şüphesizki bu kapıda herkez gönlünde talep ettiğine sahip olur bundan kimse sorumlu tutulamaz! Son zamanlarda bizleri bayanların eklemesi bizleri aşırı derecede rahatsız ettiği bir gerçektir herbiri dini öğrenmek istiyor her birisi kendini anlatacak ve onu dinlemesi gereken birisini arıyor ! Bizler şimdiye kadar elimizden geldiği kadarıyla bayan hocalarımızla olsun bizzat olsun herkezle ilgilendim kimseyi geri çevirmedim...
Buna en çok sebeb olan nedenlerden biride ilginç sorulardı ( evlimisiniz , çocuğunuz varmı , gerçek isminiz ne , amacınız ne gibi saçma sapan sorulardı ) artık dur demenin vakti geldi hakikaten siteye ne  amaçla geldiğimizi unutmamalıyız !

En başından beri  erkek üyelerimizde , bayan üyelerimizde birbirlerinin profillerini göremedikleri gibi sitemizde ;  Dost üye gruplarımız bulunmaktadır.Biz asla sitemizde ne chat’e ne sohbete nede eğlenceye izin verme taraftarı değiliz vermedikde !!!

Her kim ki diyorsa Allah ı c.c  ve Resulunu a.s.v  seviyor hatalarına bakmaksızın bizler onu seviyor ve destekliyoruz...

İnsanoğlu neyi talep ederse Allah c.c istediğine layık kılar kimi ilmi ister kimide iffetsizliği hepimizin arasında böyleleri vardır. Bu bir Adab ve Edeb kervanıdır ki Allah c.c parayı dilediğine ilmi talep edene verir.Peki biz insanlardan ilim dışında birşeyler talep edersek onuda verir mi ? Kim ne isterse o amaçta hedefine ulaşır bu insanlar defalarca kes uyarılmalarına rağmen arsızlıkda ısrara devam ederlerse şüphesizki arsızlık onları çepe çevre sarar ve onun esiri olur o kadar aşalara inerki microscop ile dahi görmek zorlaşır ama imkansız değildir ! imkansız olan Allah ‘dan c.c  gayri bir rabbin olmasıdır ondan gayrı her şey var olabilir...

İnsan’ ın ilim ehli olması  o insan’ın hata yapmaması anlamına gelmez şühpesiz ki ilim insanı da hata yapabilir bilim insanıda ! Ama bizim kötü Sandığımız hatalar , şerler görünüş olarak kötü olabilir , veya mantığıa veya islama aykırıda gelebilir ama her düşündüğümü hakkımızda yapılan herşeyin kendi adımızada başkalarının açısındanda  şer olan birşey hayrada vesile olabilir hatta hayırında ta kendisi olabilir örneklerini ashabi kiramda görmek zor değildir...

Kimse Nefsine Alınmasın  Almak İsteyende Almekle Özğürdür !


Her ne olursa olsun bir inanda şu hasletlerin olması onu yok oluşa götürür Her ne sebeble olsun

( HASET , KISKANÇLIK , ÇEKEMEMEZLİK , KİN  , ÖFKE , GURUR , GIYBET, İHANET , ŞEHVET , NEFRET , İFTİRA , HIRS , ARSIZLIK, İTİRAZ HASTALIĞI ( EN BETERİ ) , İNANAN KARDEŞİNİN ÇUKURUNU KAZMAK ( BİR GÜN EBU CEHİLİN KAZDIĞI KUYUYA KENDİ DÜŞME MİSALİ ) , HATALARI AÇICI YAYICI OLMAK , ÖRTÜCÜ OLMAMAK , YALAN SÖYLEMEK ,BAŞKASINA AİT BİR MEKANA İNTİKAM HIRSIYLA VS NİYETLERLE HER NEOLURSA OLSUN ZARAR EVRMEK ( HAKLIYKEN HAKSIZ DURUMA DÜŞMEDİR ) , ÜMMETİ MUHAMMEDİN A.S.V EMEĞİ OLAN BİR YERDE ÜMMETİN EMEĞİNİ ZAMANINI ZAYİ ETMEK ( ÖRNEĞİN BİR İNSAN HAYRA VESİLE OLUYOR BİRİ GELİP HERSEYİ SİLİYOR YOK EDİYOR ) SİNİR , ÖZEL HAYATINI BAŞKALARINA AÇMA , BİR İNANAN KARDEŞİNE YAPTIĞIN İYLİKLERİ YÜZÜNE VURMA , ONU MAHCUP ETME AŞAĞILAMA  ,HAKLI HAKSIZ DÜŞÜNCESİZCE KONUŞMA  , SÖZLERİNİN NEREYE GİDECEĞİNİ DÜŞÜNMEME , NAMUSUNDA ŞEREFİNDE OLAN BİR BAYAN İFFETSİZLİK İDDA ETME , ALI VE GERÇEKLİĞİE DAYANMAYAN BİLGİLERLE BAŞKA BİRİNİ YARGILAMA !  HANGİ AKIL SAHİBİ BİR KİŞİ BUNLARI KENDİNDE TAŞIR !!! İŞTE O İNSAN NEFSİNİN VE ARZULARININ HELAKA UĞRAMIŞIN TA KENDİSİ DEĞİLMİDİR ? )Duygulu Anlar ve Zor Kararlar  Devam Ediyoruz....Bunları hangi büyükler destekler Evet ! Büyükler destekler ! Ama Şeytan ve nefsinden ibaret olanları değil hakikati !Hiç sormazlar mı ? sanıyorsun Ey Nefsim !!! ilim ehli günah işledide o günahı uyandıran kim o günaha vesile olan kim , o ilim ehline nefsani arzularıyla zarar veren kim ! Sabret Ey Gönlüm Sabret Niyet Hayır Akıbet Hayır ! Ey


Benim Büyüğüm Dediğim Sevdiceğim ! Sana Sesleniyorum Bak Duy ! Sen Benim Arkamda Değil Gönlümün En Nadirane uçsuz ve bucaksız yerlerindesin kah gelirsin kah gidersin ama hep o yerdesin efendim ve  sevdiceğimsin!


Eğer ki Senin sevgini intikamların , gıybetlerin , şaşalı hayatların içinde bulunduracaksam bu sanada zarar vermez mi ? Sen ise benim kendim'den dahi  sakındığım değilmisin!!!

Hangi zihniyetsiz ki Ey Nefsim ! Bu yaptıklarını Rahmani nurlar ile donanmiş Allah c.c Dostlarını arkamda diyerek bunu yapmaya kalkar ! Büyüklerin sözleridir bir insan ilmini kaybederse edebinide kaybemiştir ilmi varsa edebde vardir ya ilmi olmayanlar Hiç Bulamazlar ki Kaybetsinler !!! Dünyada vakti sorulacaklar bizler ne  edeceğiz !Her kimde bu saydiklarimdan biri var ise ki hepimizde var illaki biri olmasa biri var ! Rabbim bizlere iyilik güzellik ve hidayet ihsan eylesin.

Ne yazik ki bu yaptiklarını saya saya bitiremeyen  ve arkasinda Allah Dostları’nın olduğunu söyleyenler   ne kötüdür ki birgün gercekle yüzeştiklerinde ne cevap verecekler o mübarek nurların yüzüne nasil bakacaklardir !!!

Yahu hiç bir büyük bunlari idda etmeyi desteklemeyi bırakın! Onlar o kadar mübarekdirler ki örneğin  Seyda Muhammed Raşit Hz El Huseyni (k.s)  Kendini zehirleyen birinin  kendine zehir şiringa eden bir kişiye düşünün ! Ey sufi kişiler değmeyiniz ona zarar vermeyiniz bizler zarar vereceklerden değiliz derken bu Allah Dostları’nın ben bunlari destekleyeceğine inanmayı bırakın bu şekilde kendini kandıranlar için Yüce  Allah’dan c.c merhamet ve hakikat dileniyorum.

Hiç bir büyük ! Ne hata olursa olsun bir sufisi’nin  bırakın mahcup olmasını  ona kıyamaz bile onların bizi sevdiği gibi bizim onları sevmemiz tabiki Yürek İster  varmı öyle delikanlı letaifleri hareket ettirip seyri sülük eden var tabiki herkezi kendimiz gibi görmemeiz gerek ilim ehli sabır ehlidir susmasını bilir konuşacağı zamanıda  ! Onlar baktıklarında Allah’ın c.c nuru nazarıyla bakarken bizim onlara bakışımız günahdan gaflet’den ibaret değilmidir! Büyükler ki bir inanan ne hata yapmış olurlarsa olsun örtücü olmayı emir buyurur bazıları ise kendi akıllarınca yukarıda saydığım ve sıraladığım yapmayı magrifet sanır büyüklerime güveniyorum der vallahi diyorum bizler o tutum içinde bırakın büyüğü , Büyüklerin arkanızda olmasını arkanızda mahlukattan eser bulamazsınız Karalaması kolaydır ama zor bir hesabı vardır düşüncezlik etme ey nefsim düşün büyüklerin buyurduğu gibi yaşa büyüklerin tasvip etmeyeceği tasvip etmeyeceği hallerle değil ! ve asla büyüklerine dil uzatılmasına  vesile olma çünki onlar kapıya laf edene değil o kapıya o lafı getittirene kızarlar hesabınıda sorarlar zor değil büyüklerimize soralım bu aciz kul seydalarda olmak üzere herkezle yüzleşmeye hazır !
Aksini idda Eden ulaşsın ! Zahmet Etme Ey Nefsim ! Rüzgara Karşı Yapraksan Savrulmayı Bileceksin !
 
Meyvesiz ağaç taşlanmaz derler hangi büyük yokki iftiraya maruz kalmamiş hangi büyük yokki aşagılanmamış hangi büyük yokki nefisleriyle imtihan olmamiş hangi büyük yokki yaşlanmamiş sonuç Allah’ın  c.c doğruluğu kırılabildimi hayir yahu büyüklerin büyüğü nur üstüne nur olan efendimiz bile taibte taşlandı ! Efendimiz Ne yaptı Gül Attı  Bende Ey Nefsim Bak İyi Dinle  Efendimizin a.s.v  kokusu’nun olduğu O gülleri  Sana atıyorum ! kokusunu al ki o nur’un ala nura doy ki ( ki bu mümkün miki ) Ey Nefsim  Dinle Beni Dinle ki!!! Gaflet ile dolu gönlüm biraz nurlansın ! İlim ehli Allah dostlari büyükler büyüklerin yaninda olan küçükler hep bu tür imtihanlarla uğraşmadimi bu aci gibi görünen imtihanlari yaşamadi !!!  Sabret Ey Gönlüm Sabret !!!


Duygulu Anlar ve Zor Kararlar  Devam Ediyoruz - 2


Sey...
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2009, 02:00:29 Gönderen: Habibuddin »
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
Müslüman
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 132.034


View Profile
Re: Bütün Dünyaya Sesleniyorum !!!
« Posted on: 19 Şubat 2019, 12:23:10 »

 
      uyari
Allah-ın (c.c) Selamı Rahmeti ve Ruhu Revani Nuru Muhammed (a.s.v) Efendimizin şefaati Siz Din Kardeşlerimizin Üzerine Olsun.İlimdünyamıza hoşgeldiniz. Ben din kardeşiniz olarak ilim & bilim sitemizden sınırsız bir şekilde yararlanebilmeniz için sitemize üye olmanızı ve bu 3 günlük dünyada ilimdaş kardeşlerinize sitemize üye olarak destek olmanızı tavsiye ederim. Neden sizde bu ilim feyzinden nasibinizi almayasınız ki ? Haydi din kardeşim sende üye ol !.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Bütün Dünyaya Sesleniyorum !!! rüya tabiri,Bütün Dünyaya Sesleniyorum !!! mekke canlı, Bütün Dünyaya Sesleniyorum !!! kabe canlı yayın, Bütün Dünyaya Sesleniyorum !!! Üç boyutlu kuran oku Bütün Dünyaya Sesleniyorum !!! kuran ı kerim, Bütün Dünyaya Sesleniyorum !!! peygamber kıssaları,Bütün Dünyaya Sesleniyorum !!! ilitam ders soruları, Bütün Dünyaya Sesleniyorum !!!önlisans arapça,
Logged
13 Aralık 2009, 02:03:18
Zehibe

Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 31.684Site
« Yanıtla #1 : 13 Aralık 2009, 02:03:18 »

Sonuna kadar okudum yine size yakışanı yapmışsınız yine sizden beklenilen güzellik rabbim razı olduğu kullar zümresine sizi ve tüm inanan kardeşlerimizi katsın inş
Gerçekten nefis feryatlarda zor anlar bunlar nefis için ama susturmuşsunuz ve yazmışsınız helal olsun maşaallah barekallah rabbim bizlere de böyle nefislerimizi susturmayı nasip eylesin nefis terbiyesi kolay değil rabbim nefsimizi terbiye edebilmeyi nasip eylesin hepimize bu yazılanlardan bence herkesin nefsinin alacağı çok ders var inş benim nefsimde almıştır ümidindeyim
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
13 Aralık 2009, 09:40:00
akmina

Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 477


« Yanıtla #2 : 13 Aralık 2009, 09:40:00 »

ALLAHIN selamı üzerinize olsun.YAZINIZI  OKUDUM
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
13 Aralık 2009, 16:07:33
Sümeyye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 29.261Site
« Yanıtla #3 : 13 Aralık 2009, 16:07:33 »

Allah (c.c.) Razi olsun Allah (c.c.) Razi olsun Allah (c.c.) razi olsun hepinizden  hak olani yazmissiniz.Selametle.
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
14 Aralık 2009, 17:21:54
nln_ogz

Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 19


« Yanıtla #4 : 14 Aralık 2009, 17:21:54 »

Allah razı olsun çok güzel bir paylaşım olmuş
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı

Niceleri Geldi , Neler İstediler,
Sonunda Dünyayı Bırakıp Gittiler:
Sen Hiç Gitmeyecek Gibisin , Değil Mi?
O Gidenler De Hep Senin Gibiydiler...
           Ömer Hayyam
Sayfa: [1] 2 3 4 ... 12   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

TinyPortal v1.0 beta 4 © Bloc
|harita|Site Map|Sitemap|Arşiv|Wap|Wap2|Wap Forum|urllist.txt|XML|urllist.php|Rss|GoogleTagged|
|Sitemap1|Sitema2|Sitemap3|Sitema4|Sitema5|urllist|
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
islami Theme By Tema Alıntı değildir Renkli Theme tabanı kullanılmıştır burak kardeşime teşekkürler... &