ilitam ,arapça klavye, ilahiyat, önlisans > Forum > ๑۩۞۩๑ Güncel Haberler & Tarihden Başlıklar ๑۩۞۩๑ > Sınav Duyuruları > Diyanet Sınav Duyurusu > 2013 Yılı Cami Rehberi Alımı Duyurusu
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 2013 Yılı Cami Rehberi Alımı Duyurusu  (Okunma Sayısı 534 defa)
04 Haziran 2013, 20:46:32
Zehibe

Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 31.682Site
« : 04 Haziran 2013, 20:46:32 »2013 Yılı Cami Rehberi Alımı DuyurusuDuyuru Tarihi 04.06.2013

   

Başkanlığımız taşra teşkilatında münhal bulunan, aşağıda sınıfı, unvanı, kadro derecesi ve adedi belirtilen “Cami Rehberi” kadrolarına, Başkanlığımızca yapılacak sözlü sınav sonucu başarı sırasına göre naklen (Kurum içi-Kurum dışı) alım yapılacaktır.

A-    ATAMA YAPILACAK KADROLARIN BULUNDUĞU YER, UNVAN, SINIF, DERECE VE ADEDİNE GÖRE DAĞILIMI


MÜNHAL KADROLARIN

BULUNDUĞU YER

UNVANI

SINIFI

DERECESİ

ADEDİ

Taşra Teşkilatı

Cami Rehberi

D.H.S.

1-9

100

TOPLAM

100

B-    SINAVA MÜRACAAT EDECEK ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR


1.    657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

2.    En az imam-hatip lisesi düzeyinde dini öğrenim görmüş olmak,

3.  Başkanlık teşkilatında veya herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda halen 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A Maddesine göre kadrolu devlet memuru olarak çalışıyor olmak,

4.    Sınav müracaat bitiş tarihi itibariyle memuriyette adaylığı kalkmış olmak,

5.    Sınava müracaat bitiş tarihi itibari ile son 5 (beş) yıl içerisinde, KPDS/YDS sınavında Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinin herhangi birinden en az 70 puan almış olmak veya en az bu puana denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak. (ÖSYM tarafından belirlenen yabancı dil eşdeğerlilikleri esas alınacaktır.)

C-    BAŞVURU, SINAV,  ATAMA İŞLEMLERİ VE DİĞER HUSUSLAR

a)    Başvuru İşlemleri

 
1.    Yukarıdaki şartları taşıyanlardan sınava başvuracaklar, 05/06/2013-19/06/2013 tarihleri mesai günlerinde 08:30-16:00 saatleri arasında istenen belgelerle birlikte herhangi bir İl Müftülüğüne şahsen müracaat edeceklerdir. Adaylardan istenen belgeleri getirmeleri halinde, yurtdışından sınava müracaat edecek adaylar adına üçüncü şahıslar müracaat işlemini yapabilecektir.
2.    İl Müftülüklerindeki İKYS il yöneticileri, Başkanlığımız İKYS programı üzerinden müracaat işlemini gerçekleştireceklerdir. Belgeleri eksik olan adayların kayıt ve müracaat işlemi yapılmayacaktır.
3.    İl müftülüklerince yapılan kayıt işleminden sonra, İl müftülüklerindeki İKYS il yöneticileri “Aday Başvuru Belgesi”ni adaylara vereceklerdir. Adaya verilen bu belge sınav giriş belgesi yerine geçmez.
4.    İl Müftülükleri tarafından yapılmayan müracaatlar işleme konulmayacaktır.
5.    Bu duyuruda belirlenen esaslara uygun olmayan ve posta yoluyla yapılan müracaatlar ile 19/06/2013 tarihi saat 16:00’dan sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

b)    Sınav İşlemleri

 
1.    Cami rehberi sınavı sözlü olarak yapılacaktır.

2.    Sınavda başarılı olabilmek için en az 70 (yetmiş) puan almak gerekmektedir.

3.    Sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınavlara katılmayan adaylar, sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır. Bu durumdaki adaylara hiç bir şekilde ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir.

4.    Sınav sonuçları Başkanlığımız internet sitesinde (www.diyanet.gov.tr) ve aynı sitedeki İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü sayfasında duyurulacaktır.

5.  Adaylar, “sınav giriş belgesi” alma, sınav sonuç öğrenme işlemlerini (https://ikys.diyanet.gov.tr/sinav/kurumdisi) adresi üzerinden gerçekleştireceklerdir.
6.    Sınava girmeye hak kazanan adayların sınav tarihi ve yerleri, sınava müracaat işlemlerinin tamamlanmasının ardından ileri bir tarihte Başkanlığımız internet sitesinde (www.diyanet.gov.tr) ve aynı sitedeki İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü sayfasında ilan edilecektir.

7.    Adaylar sözlü sınava gelirken “Sınav Giriş Belgesi” ile birlikte T.C Kimlik No’lu kimlik belgelerinden birini (nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet) yanlarında bulunduracaklardır.

c)   Atama İşlemleri

 
1.    Atamalar, başarılı olan adaylar arasından sözlü sınav puanı en yüksek olan adaydan başlanarak ilan edilen kadro sayısınca yapılacaktır. Sözlü puanların eşitliği halinde memuriyetteki hizmet süresi fazla olana sıralamada öncelik verilecektir.

2.    İlan edilen kadrolar için yeni bir sınav ilanına kadar çeşitli sebeplerle boşalma olması halinde bu kadrolara başarı sırasına göre 70 ve üzeri puan alan adaylardan atama yapılabilecektir.

3.    Atama işlemlerinin yapılması için belirlenen süre içinde geçerli bir mazereti olmaksızın müracaat etmeyenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır.

d)    Diğer İşlemler

1.    Sınav öncesi, sonrası ve atama sürecindeki işlemlerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilen adayların başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi görev alsalar dahi görevleriyle ilişikleri kesilecektir. Bu durumdaki adaylar hiçbir hak talebinde bulunamayacaklardır.

2.    Bu duyurudaki şartlar, sadece bu sınav ve bu sınava bağlı atamalar ile ilgilidir. Bundan sonraki sınav ve atamalar için müktesep teşkil etmez.

3.    Sınav ve sonuçları ile ilgili Başkanlığımız internet sitesinde ve aynı sitedeki İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü sayfasında yapılan tüm duyurular tebligat sayılacaktır. Bunun dışında adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

4.    Sınav başvurularında adayın beyanı esas alınacaktır. Başkanlık, sınav ve atama sürecinin her aşamasında aday tarafından belirtilen hususlarda adaydan belge talep edebilecektir.

5.    Sınavla ilgili iş ve işlemlerde faks ve e-mail ile işlem yapılmayacaktır. Adayların ıslak imzalı ve yazılı dilekçelerini Personel Sistemleri Eğitim ve Sınavlar Daire Başkanlığına ulaştırmaları gerekmektedir.

6.    Sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar sonuçların ilan edilmesinden itibaren 7 (yedi) gün içinde ıslak imzalı ve yazılı olarak Başkanlığımıza yapılacaktır. İtirazlar en fazla 15 (on beş) gün içinde incelenerek karara bağlanacak ve adaya bildirilecektir. Sınav sonuçlarının ilan edilmesinden itibaren 7 (yedi) gün içinde ıslak imzalı ve yazılı olarak Başkanlığımıza ulaştırılmayan sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar, T.C. kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adresi olmayan dilekçeler ile e-mail ve faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

7.    Bu duyuruda yer almayan hususlarla ilgili olarak 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ile Diyanet İşleri Başkanlığı Sınav Yönetmeliği hükümleri geçerlidir.

D-    BAŞVURU VE ATAMA İÇİN İSTENEN BELGELER

 
Adayların, aşağıdaki belgeleri başvuru esnasında İl müftülüklerindeki İKYS il yöneticilerine ibraz etmeleri gerekmektedir. Belgelerini ibraz edemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Belgeler kontrol edildikten sonra adaylara iade edilecektir.

1.    Adayın öğrenim durumunu gösterir tasdikli diploma sureti veya mezuniyet belgesi (Diploma yabancı bir ülkeden alınmışsa YÖK’ten alınacak denklik belgesi),
2.    T.C. Kimlik No’lu kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet),
3.    Dil puanlarını gösterir belgenin onaylanmış sureti,
4.    Hizmet sürelerini ve kazanılmış hak aylık derecelerini gösterir amirlerince onaylanmış tasdikli hizmet cetveli ve görev belgesi,
5.    Askerlik ve sabıka durumuyla ilgili adayın yazılı beyanı,
6.    Görev yapmaya mani bir özrü bulunmadığına dair yazılı beyanı.
  NOT:
Belgeler, atanmaya hak kazanan adaylar tarafından atama sürecinde ilgili birime teslim edilecektir.

E-    İLETİŞİM


Yazışma Adresi:

Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Personel Sistemleri Eğitim ve Sınavlar Daire Başkanlığı

Üniversiteler Mah. Dumlupınar Blv. No:147/A 06800

Çankaya/ANKARA

Telefon :

(0312) 295 70 00

 
D.İ.B.İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
Müslüman
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 132.038


View Profile
Re: 2013 Yılı Cami Rehberi Alımı Duyurusu
« Posted on: 17 Kasım 2019, 07:35:03 »

 
      uyari
Allah-ın (c.c) Selamı Rahmeti ve Ruhu Revani Nuru Muhammed (a.s.v) Efendimizin şefaati Siz Din Kardeşlerimizin Üzerine Olsun.İlimdünyamıza hoşgeldiniz. Ben din kardeşiniz olarak ilim & bilim sitemizden sınırsız bir şekilde yararlanebilmeniz için sitemize üye olmanızı ve bu 3 günlük dünyada ilimdaş kardeşlerinize sitemize üye olarak destek olmanızı tavsiye ederim. Neden sizde bu ilim feyzinden nasibinizi almayasınız ki ? Haydi din kardeşim sende üye ol !.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: 2013 Yılı Cami Rehberi Alımı Duyurusu rüya tabiri,2013 Yılı Cami Rehberi Alımı Duyurusu mekke canlı, 2013 Yılı Cami Rehberi Alımı Duyurusu kabe canlı yayın, 2013 Yılı Cami Rehberi Alımı Duyurusu Üç boyutlu kuran oku 2013 Yılı Cami Rehberi Alımı Duyurusu kuran ı kerim, 2013 Yılı Cami Rehberi Alımı Duyurusu peygamber kıssaları,2013 Yılı Cami Rehberi Alımı Duyurusu ilitam ders soruları, 2013 Yılı Cami Rehberi Alımı Duyurusuönlisans arapça,
Logged
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

TinyPortal v1.0 beta 4 © Bloc
|harita|Site Map|Sitemap|Arşiv|Wap|Wap2|Wap Forum|urllist.txt|XML|urllist.php|Rss|GoogleTagged|
|Sitemap1|Sitema2|Sitemap3|Sitema4|Sitema5|urllist|
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
islami Theme By Tema Alıntı değildir Renkli Theme tabanı kullanılmıştır burak kardeşime teşekkürler... &