ilitam ,arapça klavye, ilahiyat, önlisans

๑۩۞۩๑ Memurluk ve Sınav Sistemleri ๑۩۞۩๑ => Diyanet Duyurular => Konuyu başlatan: Sefil üzerinde 16 Kasım 2016, 15:17:59Konu Başlığı: Yüksekova’da "Minik Kalpler" ile din eğitimi
Gönderen: Sefil üzerinde 16 Kasım 2016, 15:17:59
Yüksekova’da "Minik Kalpler" ile din eğitimi

Yüksekova’da Diyanet İşleri Başkanlığınca açılan kurslara katılan 4-6 yaş grubundaki çocuklara, temel dini bilgiler eğitimi veriliyor.
Diyanet İşleri Başkanlığınca hayata geçirilen "Kur'an Kursları Okul Öncesi Din Eğitimi" Projesi ile çocuklar, eğitici çalışmalarla dini bilgi ve değerleri temelden öğrenme şansı buluyor.
Yüksekova İlçe Müftülüğü, pilot bölgelerde belirledikleri kursa ilginin artması üzerine kurs sayısını dörde çıkardı.
Kurslarda "Minik Kalpler" adıyla açılan sınıflarda eğitim gören 4-6 yaş grubundaki çocuklara, kurs öğretmenleri tarafından seviyelerine uygun elif-ba, temel dini bilgiler ve ahlak bilgisi dersleri veriliyor.
Çocuklar dini eğitimin yanı sıra oluşturulan eğitici oyun ortamıyla da öğretmenleri nezaretinde arkadaşlarıyla keyifli zaman geçiriyor.
Yüksekova Müftüsü Mehmet Korkut, yaptığı açıklamada, söz konusu kursların iki yıl önce uygulamaya konulduğunu ve ilginin sürekli arttığını belirtti.
Artan talep üzerine kurs sayısını artırdıklarını anlatan Korkut, "Yüksekova'da şu an dört kursumuz mevcut. Bu talebelerimiz, güzel dinimiz İslam'ı, Kur'an-ı Kerim'i, ahlak bilgisi derslerini, duaları ve diğer dini bilgileri yetkin öğretmenlerimizden öğrenme gayretindeler. Velilerden de bize gelen geri dönüşler gayet olumlu." diye konuştu.


Konu Başlığı: Ynt: Yüksekova’da "Minik Kalpler" ile din eğitimi
Gönderen: enes d7 üzerinde 16 Kasım 2016, 15:21:13
Herkes dınımızın uymamızı ıstedıgı seylere uysun