ilitam ,arapça klavye, ilahiyat, önlisans

๑۩۞۩๑ Memurluk ve Sınav Sistemleri ๑۩۞۩๑ => Diyanet Duyurular => Konuyu başlatan: Sefil üzerinde 16 Kasım 2016, 15:08:31Konu Başlığı: Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Katar'da...
Gönderen: Sefil üzerinde 16 Kasım 2016, 15:08:31
Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Katar'da

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, resmi temaslarda bulunmak üzere Katar'ın başkenti Doha'ya gitti.
Üç günlük programı kapsamında Doha'ya giden Diyanet İşleri Başkanı Görmez'i, Doha Hamad Uluslararası Havalimanı'nda, Katar'ın Evkaf ve İslam İşleri Bakanı Gays bin Mubarek el-Kuvari, Türkiye'ninDoha Büyükelçisi Ahmet Demirok ile çok sayıda Bakanlık görevlisi ve diğer yetkililer karşıladı.
Başta Katarlı Bakan Kuvari olmak üzere, Katar halkı ve yöneticilerine davetleri için teşekkür eden Başkan Görmez, duyduğu memnuniyeti dile getirerek ziyaretin gecikmiş bir ziyaret olduğunu ifade etti.
Başkan Görmez, Katar programı kapsamında Katar Evkaf ve İslam İşleri Bakanı Gays bin Mubarek el-Kuvari'nin de aralarında bulunduğu üst düzey yetkililerle görüşmelerde bulunacak.
Başkan Görmez, ziyaretinde Katarlı alimler ile de bir araya gelecek. İslam dünyasındaki gelişmelerin ele alınacağı toplantıda Katarlı alimler ve kanaat önderleri yer alacak.
Türk Büyükelçiliği, Doha Yunus Emre Enstitüsü, İslam Sanatları Müzesi ve Vakıflar Genel Müdürlüğünü ziyaret edecek olan Başkan Görmez, Cuma günü Katarlı Müslümanlara hutbe irat edecek.
Başkan Görmez'e Katar ziyaretinde Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Yavuz Ünal, İstanbul İl Müftüsü Rahmi Yaran, Sakarya İl Müftüsü İlyas Serenli, Diyarbakır İl Müftüsü Burhan İşleyen ve Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Bünyamin Erul da eşlik ediyor.