ilitam ,arapça klavye, ilahiyat, önlisans

๑۩۞۩๑ Memurluk ve Sınav Sistemleri ๑۩۞۩๑ => Diyanet Duyurular => Konuyu başlatan: Zehibe üzerinde 22 Aralık 2009, 01:31:24Konu Başlığı: Diyanet, 4 dönemde hafızlık tespit sınavı yapacak
Gönderen: Zehibe üzerinde 22 Aralık 2009, 01:31:24
(http://www.risalehaber.com/images/news/59967.jpg)

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2010 yılında toplam 4 dönemde hafızlık tespit sınavı yapacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2010 yılında 5 Ocak, 6 Nisan, 6 Temmuz ve 5 Ekim tarihlerinde olmak üzere toplam 4 dönemde hafızlık tespit sınavları düzenleyecek. Bu tarihlerden herhangi birinde sınava girmek isteyenler, en geç sınav tarihinden bir hafta önce posta ile veya bizzat Başkanlığımız Din Eğitim Dairesi Başkanlığı'na müracaat edecek.

Sınav tarihinden en geç bir hafta önce başvuruda bulunmayanlar, postadaki gecikmeler ve bu tarihten sonra yapılacak başvurular dikkate alınmayacak.

Sınavlara müracaat bir önceki sınavın bitimini takip eden tarihte başlayacak ve sınav gününden en geç bir hafta önce tamamlanacak.

İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Balıkesir, Bilecik, Düzce, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Edirne ve Yalova illerinden müracaat edenler İstanbul'da; bu illerin dışında kalan illerden müracaat edenler ise Ankara'da sınava girebilecekler.