ilitam ,arapça klavye, ilahiyat, önlisans

๑۩۞۩๑ Memurluk ve Sınav Sistemleri ๑۩۞۩๑ => Diyanet Duyurular => Konuyu başlatan: Zehibe üzerinde 12 Ekim 2012, 11:37:00Konu Başlığı: Basın Açıklaması
Gönderen: Zehibe üzerinde 12 Ekim 2012, 11:37:00
BASIN AÇIKLAMASI


Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ, 5-9 Ekim 2012 tarihleri arasında Federal Almanya Cumhuriyeti'ne resmî bir ziyaret gerçekleştirmiş, hem federal hem de eyalet bazında dinî ve resmî makamlarla önemli görüşmeler yapmıştır. Söz konusu görüşmelerde burada yaşayan vatandaşlarımızın ve Müslümanların sorunları ele alınmış ve iki ülke arasındaki dostluğu pekiştirecek son derece  önemli ve verimli neticeler elde edilmiştir.

Bu süreç zarfında Sayın Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ gittiği her yerde yüksek bir seviyede ağırlanmış, kendisine gösterilen ilgi ve alaka her türlü takdirin fevkinde olmuştur.

Dönüşte, Düsseldorf Havalimanında karşılaştığı muamele ile ilgili "Sayın Başkanın Alman polisi tarafından aranmak istendiğine" ilişkin basında yer alan bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır. Söz konusu durum Alman pasaport polisinin VIP salonuna geç gelmesi nedeniyle Sayın Başkanımızın girişte 10-15 dakika beklemesini zorunlu kılmıştır. Daha sonra konu ile ilgili polis amiri Duesseldorf Başkosolosumuz Fırat SUNEL'den özür dilemiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ