๑۩۞۩๑ İlim Dünyası Online Dergi Dünyası ๑۩۞۩๑ => Diğer Yazılar => Konuyu başlatan: Safiye Gül üzerinde 16 Eylül 2012, 12:40:11Konu Başlığı: Haritalar her yerde
Gönderen: Safiye Gül üzerinde 16 Eylül 2012, 12:40:11
HARİTALAR HER YERDE!

Temmuz 2012 82.SAYI

EVİNİZE FAZLA YORULMADAN SIRA DIŞI BİR DETAY KATMAYA NE DERSİNİZ? BUNUN İÇİN İHTİYACINIZ OLAN TEK ŞEY KOLAYLIKLA BULABİLECEĞİNİZ HARİTA DESENLİ KUMAŞ VE KAĞITLAR…

• Yemek masanızı bu kez harita desenli bir örtü, runner veya Amerikan servislerle hazırlayın. Uygun renkteki kağıtlardan yaptığınız minik gemilere kürdan batırıp misafirlerinizin isimlerini yazarak görünümü zenginleştirebilirsiniz.

• Nalburdan minik seramikler satın alın ve üst yüzeylerini harita desenli kağıt veya kumaşla kaplayın. Dilerseniz alt yüzeylerine keçe yapıştırarak daha kullanışlı hale getirin. Mukavva, ahşap gibi birçok malzemeyi bu iş için kullanabilirsiniz.

• Fon perdelerinizi değiştirmek istiyorsanız harita desenli kumaşlara da bir göz atın. Harita desenli perdeler, özellikle düz renkli ve desensiz kumaşların hakim olduğu bir mekanda harika duracaktır.

• Beğendiğiniz bir haritayı istediğiniz ebatta duvar stickeri olarak bastırıp tabloya alternatif olarak kullanabilirsiniz. Yapışkanlı haritayı, kaplamaya müsait eski aksesuarlarınıza yeni bir görünüm kazandırmak için da tercih edebilirsiniz.

• Yakında evinizi boyamayı düşünüyorsanız, bir duvarı harita desenli duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz. Çocuk odası, mutfak gibi mekanlarda tüm duvarların kaplanması da düşünülebilir.

• Bir koltuğun tamamını ya da sadece yastıklarını harita desenli kumaşla kaplatmak da bir diğer fikir. Yemek masasını çevreleyen sandalyelerde de harita deseni hoş durabilir. Bu deseni tekstilde kullanırken karmaşayı önlemek için düz renklerle tamamlamayı unutmayın.

Hatice ÇALIŞ