๑۩۞۩๑ Yemek ve Pasta Tarifi Dünyası ๑۩۞۩๑ => Çorbalar => Konuyu başlatan: Ekvan üzerinde 20 Eylül 2009, 12:43:58Konu Başlığı: Pastırmalı Kuru Fasulye
Gönderen: Ekvan üzerinde 20 Eylül 2009, 12:43:58
(http://www.e-lezzet.com/resimler/pastirmali-kuru-fasulye-356.jpg)
Malzemeler :   

• 400 g kuru fasulye (1 gece önceden suda bekletilmiş)
• 125 g pastırma
• Buke garni (isteğe bağlı)
• 1-2 dal taze kekik (isteğe bağlı)
• 1 kurutulmuş acı kırmızı biber (isteğe bağlı)  


Hazırlanışı:

Kuru fasulyeleri, diğer kuru baklagillerde olduğu gibi bir gece önceden ayıklayıp, ıslatın. Ertesi gün bir tencereye üzeızni aşacak kadar soğuk su ilave ettikten sonra diızliğini kaybedinceye kadar yaklaşık 30 dakika haglayın.

Haşlanmış fasulyeleri süzdürüp, temiz bir tencereye aktarın. Üzerine pastırmaları ekleyin. Dilerseniz buke garni, kurutulmuş acı kırmızı biber ya da 1-2 dal taze kekik ilave edip, ağır ateşte fasulyeler iyice yumuşayıncaya kadar yaklaşık 1,5 saat pişirin. Arada gerekiyorsa sıcak tavuk ya da etsuyu ilave edin.

Bu sürenin sonunda tencereyi ateşten alın. Buke garniyi, taze kekik ve kurutulmuş acı kırmızı biberi çıkartıp, atın. Pastırnıalı kuru fasulyeyi önceden ısıtılmış tabaklarda, sıcak olarak servis yapın.  
 
Tüm yemek tariflerimiz tarifbul.net üzerinden alıntılıdır ( Tariflerde kullanılan resimler farklı kaynaklardan görsel amacı zenginleştirmek için alınmış olabilir )  güvenilir bir yemek tarifi sitesi olan sitemizi tüm kardeşlerimize tavsiye eder başarılarının devamını Yüce ALLAH'tan niyaz ederiz. Tarifbul.net Ailesine teşşekkürlerimizi sunarız.

Tarifbul.net