ilitam ,arapça klavye, ilahiyat, önlisans > Forum > ๑۩۞۩๑ Açık Öğretim & İlitam Dunyasi ๑۩۞۩๑ > Açık Ögretime Giriş > Açıköğretim Bölümleri > Ata aöf Lojistik önlisans programı
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ata aöf Lojistik önlisans programı  (Okunma Sayısı 659 defa)
11 Mart 2013, 22:54:41
Sefil
Yeni Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 28.807


« : 11 Mart 2013, 22:54:41 »
   ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ LOJİSTİK ÖNLİSANS PROGRAMI

Programın Adı    Lojistik

Programın Bölümü    Yönetim ve Organizasyon Bölümü

Programın Seviyesi    Önlisans

Programın Süresi    2 yıl

Programın Koordinatörü    Doç. Dr. Fehim BAKIRCI

Programın Sorumlusu    Zeynep KARAMAN


 
Programın Amacı


Lojistik programının amacı, çağdaş bilgi ve tekniklere sahip, gerek ulusal gerekse uluslar arası iş hayatına çözümler üretebilecek, devlet ve özel kurumların daha etkin ve verimli çalışmasını sağlayacak, profesyonel iş ortamının gerektirdiği niteliklere sahip, günün hızla değişen şartlarına uyum sağlayabilecek Kamu ve Özel sektöre yönetici ve eleman yetiştirmektir.

Programın Kazanımları

İProgramı başarı ile tamamlayan öğrenciler, günümüzün önde gelen alanı olan lojistik sektörünün sürekli yenilenen bilgi ve beceri donanımını edinecek, mesleki terminolojiyi alanda kullanabilecek ve alanda önlisans seviyesinde bilgi sahibi olacaktır.

Programın İstihdam Alanları

Programdan mezun olan öğrenciler güncel konularla zenginleştirilmiş alan içi eğitimlerini aldıktan sonra “lojistik uzmanı” sıfatını kazanacaklardır. Endüstrinin, nitelikli ara eleman ihtiyacını karşılamak üzere kurulan Lojistik programı, çok geniş çalışma alanına sahiptir.
Lojistik sektörünün lojistik hizmet verenler, lojistik hizmet alanlar ve düzenlemeleri yapanlar olmak üzere üç ana boyutu vardır. Lojistik bölümünden mezun olan öğrenciler hem lojistik hizmet veren, hem lojistik hizmet alan, hem de lojistik uygulamaları düzenleyen kurumlarda istihdam imkânlarına sahip olacaktırlar. Lojistik Önlisans programından mezun olan öğrenciler imalat işletmelerinin tedarik temin, satın alma, üretim, pazarlama ve dağıtım birimlerinde görev alabilirler. Aynı zamanda perakende ve hizmet işletmelerinin tedarik temin, stok ve dağıtım birimlerinde çalışabilirler. Ayrıca dikey geçiş yaparak lisans eğitimlerini tamamlayan mezunlar lisansüstü eğitimleriyle birlikte istihdam imkânı bulabilirler.

 
Programa Öğrenci Kabul Şartları


Programı tercih edecek adayların 2012 yılı YGS puan türlerinin en az birinden 140.000 ve daha yukarı puan almış olmaları gerekmektedir.

Programa Yerleştirilme İşlemleri


Programa yerleştirilme işlemleri öğrencilerin YGS puanları esas alınarak merkezi yerleştirilme yolu ile ÖSYM tarafından yapılacaktır.

Programa Sınavsız Geçiş Yapılabilen Ortaöğretim Programları

Programa aşağıda yer alan ortaöğretim programlarından mezun olan öğrenciler Sınavsız Geçiş Uygulaması kapsamında ÖSYM tarafından yerleştirilebilirler. (YGS müracaatında Sınavsız Geçiş Uygulamasından yararlanmak için müracaat eden öğrenciler için geçerlidir.)

   A-Grubu (Ticaret Lisesi Fen),
    
Bankacılık,

    Bilgisayarlı Muhasebe,

    Borsa Hizmetleri,

    Deniz ve Liman İşletme,

    Dış Ticaret,

    Emlak Komisyonculuğu,

    Genel Hizmetler (Demiryolu),

    İşletme,

    İşletmecilik (Demiryolu),

    Muhasebe,

    Muhasebe, Finansman ve Pazarlama,

    Muhasebe ve Finansman,

    Pazarlama,

    Pazarlama ve Perakende,

    Satış Yönetimi ve Reklamcılık,

    Sigortacılık,

    Sigortacılık ve Risk Yönetimi,

    Tesis İşletmeciliği,

    Ticaret,

    Ticaret Liselerini Alan Ayrım Olmadığı Dönemde Bitirenler,

    Ulaştırma Hizmetleri
Programın Taban / Tavan Puanları


Programa 2012-2013 eğitim-öğretim yılında öğrenci alınacağı için tavan ve taban puanlar belirlenememiştir.

Programın Kontenjanı

Kontenjan sınırlaması bulunmamaktadır.

Programın ÖSYM Tercih Kodu


101451769

Programda 2 inci Üniversite

Halen herhangi bir yükseköğretim kurumunda öğrenimlerine devam eden ya da mezun olan öğrenciler bu programa Yükseköğretim Kurul tarafından belirlenecek koşullarda    “2 inci Üniversite” kapsamında kayıt yaptırabilecekleridir.

Programın Yürütülmesi

Programda dersler; Fakülte tarafından hazırlanan etkileşimli materyaller kullanılarak, internet üzerinden yürütülecektir. Öğrencilere basılı materyal (kitap vb.) dağıtımı yapılmayacaktır. Derslerde muafiyet uygulaması olmayacaktır.
Programda Ödemeler

Programa yerleştirilen adaylar;

2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı için Açıköğretim Materyal Ücreti olarak Güz ve Bahar yarıyılları başında 290`ar TL ödeyeceklerdir.  


Programda Sınavlar


Programda;

a) Ara (vize) sınavları online (çevrimiçi) olarak internet üzerinden yapılmaktadır.

b) Yarıyıl sonu (final) sınavları ise; öğrenci yoğunluğuna bağlı olarak, belirlenecek olan sınav merkezlerinde hafta sonlarında ve yüz yüze oturumlar şeklinde yapılacaktır. Sınav merkezlerinin belirlenmesinde öğrencilerimizin tercihleri de göz önünde bulundurulacaktır. Son yapılan sınav organizasyonu 42 il merkezinde gerçekleştirilmiştir.


Programda Uygulama (Staj)


Programda uygulama (staj) etkinliği bulunmamaktadır.

Programda Mevzuat

Programın yürütülmesi ile ilgili olarak Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğine ulaşmak için lütfen tıklayınız.
 

Programdan Dikey Geçiş Yapılabilecek Lisans Programları


Öğrenciler, bu programı başarı ile tamamlayarak mezun olmaları halinde isterlerse ÖSYM tarafından yapılacak olan Dikey Geçiş Sınavına (DGS) girerek aşağıdaki lisans programlarında lisans öğrenimlerine devam edebilirler; Bankacılık,

    İşletme,
  
     Lojistik Yönetimi,

    Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği,

    Ulaştırma ve Lojistik,

    Uluslararası Finans,

    Uluslararası Lojistik,

    Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık,

    Uluslararası Lojistik Yönetimi,

    Uluslararası Ticaret,

    Uluslararası Ticaret ve Lojistik,

    Uluslararası Ticaret ve Lojistik YönetimiProgramda Diploma Bilgisi


Programı başarı ile tamamlayan öğrencilerin diplomalarında “Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi” mezunu ibaresi yer alacak ve bu diploma diğer önlisans diplomalarının sağladığı tüm yasal hakları sağlayacaktır.


[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
Müslüman
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 132.206


View Profile
Re: Ata aöf Lojistik önlisans programı
« Posted on: 15 Aralık 2018, 02:27:48 »

 
      uyari
Allah-ın (c.c) Selamı Rahmeti ve Ruhu Revani Nuru Muhammed (a.s.v) Efendimizin şefaati Siz Din Kardeşlerimizin Üzerine Olsun.İlimdünyamıza hoşgeldiniz. Ben din kardeşiniz olarak ilim & bilim sitemizden sınırsız bir şekilde yararlanebilmeniz için sitemize üye olmanızı ve bu 3 günlük dünyada ilimdaş kardeşlerinize sitemize üye olarak destek olmanızı tavsiye ederim. Neden sizde bu ilim feyzinden nasibinizi almayasınız ki ? Haydi din kardeşim sende üye ol !.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Ata aöf Lojistik önlisans programı rüya tabiri,Ata aöf Lojistik önlisans programı mekke canlı, Ata aöf Lojistik önlisans programı kabe canlı yayın, Ata aöf Lojistik önlisans programı Üç boyutlu kuran oku Ata aöf Lojistik önlisans programı kuran ı kerim, Ata aöf Lojistik önlisans programı peygamber kıssaları,Ata aöf Lojistik önlisans programı ilitam ders soruları, Ata aöf Lojistik önlisans programıönlisans arapça,
Logged
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

TinyPortal v1.0 beta 4 © Bloc
|harita|Site Map|Sitemap|Arşiv|Wap|Wap2|Wap Forum|urllist.txt|XML|urllist.php|Rss|GoogleTagged|
|Sitemap1|Sitema2|Sitemap3|Sitema4|Sitema5|urllist|
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
islami Theme By Tema Alıntı değildir Renkli Theme tabanı kullanılmıştır burak kardeşime teşekkürler... &