> Forum > ๑۩۞۩๑ Açık Öğretim & İlitam Dunyasi ๑۩۞۩๑ > Açık Ögretime Giriş > Sınavsız İkinci Üniversite
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Sınavsız İkinci Üniversite  (Okunma Sayısı 4272 defa)
12 Ağustos 2012, 00:21:10
Zehibe

Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 31.682Site
« : 12 Ağustos 2012, 00:21:10 »Sınavsız İkinci ÜniversiteTüm Üniversite Öğrencilerine ve Mezunlarına Sınavsız İkinci Üniversite Olanağı

Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile iki veya dört yıllık örgün yükseköğretim bölümlerinde kayıtlı öğrenciler, Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin bölüm ve programlarının herhangi birine okudukları veya mezun oldukları programlardan/bölümlerden farklı olmak kaydıyla İkinci Üniversite kapsamında başvuru yapabilirler.

Örgün öğretim ile birlikte açıköğretim programına kaydolacak erkek öğrencilerin askerlik işlemleri, örgün öğretimdeki statülerine göre yapılır. Bu durumdaki öğrencilerin açıköğretim programlarına kaydolmaları, askerlik işlemleri ile ilgili herhangi bir hak sağlamaz. Açıköğretim programlarına kayıt yaptırdıktan sonra örgün öğretimden kaydını sildiren öğrenciler bu durumlarını belgelendirmek koşuluyla askerlik işlemleri dâhil tüm öğrencilik hizmetinden yararlanırlar.

Yukarıdaki koşullarda açıköğretim programlarına kaydolan örgün öğretim öğrencileri veya mezunları, örgün öğretimden açıköğretime veya açıköğretim den örgün öğretime ders transferi veya kredi saydırma işlemi yaptıramaz.

Örgün öğretimin herhangi bir programına yerleştirilmiş olan adaylar, yukarıdaki koşullara uymak suretiyle, aynı öğretim yılında kendi alanları dışındaki bir açıköğretim programına kayıt yaptırabilirler.

ÖSYM’nin Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki üniversitelerde okuyan öğrenciler de yukarıdaki olanaklardan aynen yararlanırlar.

Üniversitelerin yaptığı yabancı uyruklu öğrenci seçme sınavı ile Türkiye’deki üniversitelere yerleştirilen yabancı uyruklu öğrenciler de başvuruda bulunabilirler.

Uyruğundan biri T.C. olup yurt dışı yükseköğretim kurumlarını bitirerek Yükseköğretim Kurulu Başkanlığından denklik belgesi alanlar da başvurabilirler.

Yurt dışında bir yükseköğretim kurumunda hâlen kayıtlı olan öğrenciler ikinci üniversite kapsamında kayıt yaptıramazlar.

Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerden mezun olanlar yukarıdaki koşullarda İkinci Üniversite için başvurup kayıt yaptırabilirler.

Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olamayan (kaydı silinen), herhangi bir örgün yükseköğretim programında kaydı bulunmayan ve halen açıköğretim programlarında okumakta olanlar yukarıdaki olanaklardan yararlanamazlar.

Bir yükseköğretim programından mezun olan veya halen bir örgün yükseköğretim programında okuyanlardan açıköğretimin bir programına kayıt yaptıranlar, askerlik işlemleri hariç açıköğretimdeki tüm öğrencilik hizmetlerinden yararlanırlar.

Yukarıdaki koşullara uyan lisans veya ön lisans mezunu veya kayıtlı öğrenciler İkinci Üniversite kayıt türünden yararlanabilirler. Adayların kayıtları “İnternet Başvuru” ve “AÖF Bürolarından Kayıt” olmak üzere iki aşamalı yapılmaktadır.

 

İkinci Üniversite kapsamında Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin birinci sınıfına kayıt yaptırılabilecek önlisans programları/lisans bölümleri

AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ   (ÖNLİSANS)  


ADALET
BANKACILIK VE SİGORTACILIK      
BÜRO YÖNETİMİ VE YÖNETİCİ ASİSTANLIĞI              
ÇAĞRI MERKEZİ HİZMETLERİ        
DIŞ TİCARET        
ELEKTRİK ENERJİSİ ÜRETİM, İLETİM VE DAĞITIMI*                
EMLAK VE EMLAK YÖNETİMİ          
EV İDARESİ          
FOTOĞRAFÇILIK VE KAMERAMANLIK        
HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM      
İLAHİYAT              
İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ    
İŞLETME YÖNETİMİ            
KÜLTÜREL MİRAS VE TURİZM        
LABORANT VE VETERİNER SAĞLIK*              
LOJİSTİK                
MARKA İLETİŞİMİ              
MEDYA VE İLETİŞİM          
MENKUL KIYMETLER VE SERMAYE PİYASASI              
MUHASEBE VE VERGİ UYGULAMALARI      
ÖZEL GÜVENLİK VE KORUMA***
PERAKENDE SATIŞ VE MAĞAZA YÖNETİMİ                  
RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMCILIĞI  
SAĞLIK KURUMLARI İŞLETMECİLİĞİ            
SOSYAL BİLİMLER              
SOSYAL HİZMETLER*        
SPOR YÖNETİMİ
TARIM  
TURİZM VE OTEL İŞLETMECİLİĞİ*
TURİZM VE SEYAHAT HİZMETLERİ*              
YEREL YÖNETİMLER
AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ   (LİSANS)          

FELSEFE                  
SOSYOLOJİ          
TARİH    
TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI
                                    
İŞLETME FAKÜLTESİ   (LİSANS)    

İŞLETME                
KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ **    
                                  
İKTİSAT FAKÜLTESİ   (LİSANS)      

ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ      
İKTİSAT
KAMU YÖNETİMİ                
MALİYE
ULUSLARARASI İLİŞKİLER
     * Bu programa alınacak öğrenciler staj, klavye sınavı ve uygulama derslerini almak zorundadırlar.

  **
Bu programa alınacak öğrenciler isteğe bağlı staj yapacaklardır.

***
Özel Güvenlik ve Koruma Ön Lisans Programına kayıt yaptıracak adaylar tam teşekküllü resmi bir hastaneden, bu mesleği yapmayı engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını, erkek adayların 1.75m’den, bayan adayların 1.65m’den kısa olmadığını belgeleyen yeni tarihli heyet raporu ile sabıka kayıtlarının olmadığını gösteren belgelerini kayıt için AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir.

İkinci Üniversite ile ilgili her türlü bilgiyi www.anadolu.edu.tr adresinde  “Açıköğretim” bölümünden takip edebilirsiniz.
                  
2012-2013 öğretim yılı dönemlik-kredili sistemde eğitim-öğretim yapan fakültelere İkinci Üniversite kapsamında planlanan internet başvuru ve kayıt tarihleri aşağıda verilmiştir.


İnternet Başvuru Tarihi   

01 Ekim 2012 – 19 Ekim 2012

AÖF Bürosundan Kayıt Tarihi

01 Ekim 2012 – 16 Ekim 2012

AÖF Bürosundan Mazeretli Kayıt Tarihi

17 – 18 - 19 Ekim 2012

Adaylar, http://kayit.anadolu.edu.tr adresinde “İkinci Üniversite” linkini tıklayarak internet başvurularını yapabilirler. (Site internet başvuru tarihleri içerisinde aktif hale getirilecektir.)

İnternet sitesinden başvuru yapmak, yazıcıdan döküm almak ve bankaya gerekli ücreti yatırmak kayıt için yeterli değildir. Kayıt kılavuzunda açıklanan tüm kayıt belgelerini, kayıt süresi içerisinde mutlaka AÖF bürosuna teslim etmeniz, Öğrenci Bilgi Formunu onaylatarak geri almanız gerekmektedir. Aksi takdirde kaydınız yapılmaz.

[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
« Son Düzenleme: 12 Ağustos 2012, 00:22:17 Gönderen: Reyyan »
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
Müslüman
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 132.039


View Profile
Re: Sınavsız İkinci Üniversite
« Posted on: 24 Eylül 2020, 01:15:54 »

 
      uyari
Allah-ın (c.c) Selamı Rahmeti ve Ruhu Revani Nuru Muhammed (a.s.v) Efendimizin şefaati Siz Din Kardeşlerimizin Üzerine Olsun.İlimdünyamıza hoşgeldiniz. Ben din kardeşiniz olarak ilim & bilim sitemizden sınırsız bir şekilde yararlanebilmeniz için sitemize üye olmanızı ve bu 3 günlük dünyada ilimdaş kardeşlerinize sitemize üye olarak destek olmanızı tavsiye ederim. Neden sizde bu ilim feyzinden nasibinizi almayasınız ki ? Haydi din kardeşim sende üye ol !.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Sınavsız İkinci Üniversite rüya tabiri,Sınavsız İkinci Üniversite mekke canlı, Sınavsız İkinci Üniversite kabe canlı yayın, Sınavsız İkinci Üniversite Üç boyutlu kuran oku Sınavsız İkinci Üniversite kuran ı kerim, Sınavsız İkinci Üniversite peygamber kıssaları,Sınavsız İkinci Üniversite ilitam ders soruları, Sınavsız İkinci Üniversiteönlisans arapça,
Logged
27 Ağustos 2012, 22:06:10
Safiye Gül

Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 15.436


« Yanıtla #1 : 27 Ağustos 2012, 22:06:10 »

Hayat bir diplomaya sığmaz diye bir söz var. Buda çok güzel bir fırsat değerlendirilir inş
[Bu mesajın devamını görebilmek için kayıt olun ya da giriş yapın
Bu Sayfayi Paylas
Facebook'a Ekle
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

TinyPortal v1.0 beta 4 © Bloc
|harita|Site Map|Sitemap|Arşiv|Wap|Wap2|Wap Forum|urllist.txt|XML|urllist.php|Rss|GoogleTagged|
|Sitemap1|Sitema2|Sitemap3|Sitema4|Sitema5|urllist|
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
islami Theme By Tema Alıntı değildir Renkli Theme tabanı kullanılmıştır burak kardeşime teşekkürler... &